Harmonogram koncertów na Stadionie Śląskim i zmiany w ruchu drogowym

Jak zapowiedziano, Stadion Śląski będzie gościł dwie muzyczne imprezy masowe. Ustalone daty to 15 sierpnia, który przypada na wtorek oraz 26 sierpnia, sobotę. W związku z tymi wydarzeniami, podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych, nastąpią zmiany w ruchu drogowym, mające na celu ograniczenie utrudnień dla mieszkańców osiedla Tysiąclecia mieszającymi w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu.

„Koncerty na Stadionie Śląskim to duża impreza, która wymaga odpowiedniej organizacji. Naszym najważniejszym zadaniem jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa mieszkańcom osiedla Tysiąclecia, którzy mieszkają tuż obok stadionu. Dla ich dobra wprowadzamy zakaz wjazdu na teren osiedla od ulicy Chorzowskiej – strategię, którą już wcześniej stosowaliśmy przy organizacji innych eventów na tym stadionie” – wyjaśnia Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zauważa on także, że na tym osiedlu podczas dużych imprez występuje problem z parkowaniem samochodów przez przyjezdnych. „Nie jest tajemnicą, że podczas takich imprez zmagamy się z problemem tysięcy osób przybywających z innych miast, które zostawiają swoje pojazdy na osiedlu. To nie tylko oznacza brak miejsc parkingowych dla mieszkańców, ale często również nielegalne parkowanie na trawnikach i terenach zielonych. Dlatego podejmujemy te działania” – dodaje prezydent miasta.

Podczas dni koncertowych od wczesnego poranka na osiedle Tysiąclecia będą kierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej. Ich zadaniem będzie szybka reakcja na przypadki złego parkowania lub utrudniania przejazdu i wyjazdu z posesji przez niewłaściwie zaparkowane pojazdy.