Historia kamienicy przy Rynku 9 w Pszczynie – tematem podcastu Radia Katowice

W jednym z najnowszych podcastów Polskiego Radia Katowice, słuchacze mają okazję dowiedzieć się o fascynującej historii kamienicy zlokalizowanej przy Rynku 9 w Pszczynie. Sławomir Pastuszka, uznany historyk i judaista pochodzący z Pszczyny, pełni rolę gospodarza audycji i dzieli się swą wiedzą na temat tego niepozornego budynku.

Kamienica ta jest zlokalizowana w samym sercu Pszczyny, stanowiąc część miejskiego rynku. Nie odróżnia się na pierwszy rzut oka od innych, podobnych niskich budynków. Część parterowa kamienicy mieści kawiarnię, co czyni ją popularnym miejscem spotkań dla mieszkańców i turystów. Właśnie tutaj rozpoczyna się opowieść Pastuszki, którą przedstawia w ramach cyklu „Tajemnice Kamienic”.

Rozmowa historyka z Dorotą Stabik skupia się na tym, co działo się pod adresem Rynek 9 przez lata. Muzyczne opracowanie audycji zostało przygotowane przez Jacka Kurkowskiego. Dziennikarze Polskiego Radia Katowice gorąco zachęcają do wysłuchania tej interesującej audycji, pozwalającej odkryć nieznane dotąd aspekty lokalnej historii.