Ikarusy odwiedzają Katowice: Przegląd zabytkowych autobusów na lotnisku Muchowiec

16 lipca, lotnisko Muchowiec w Katowicach stało się miejscem zaszczytnym dla miłośników motoryzacji historycznej. To właśnie tutaj odbył się spotkanie miłośników i entuzjastów zabytkowych autobusów marki Ikarus. Event skupił pod swoim skrzydłem miłośników tych niezwykłych maszyn, którzy mogli podziwiać je na żywo.

O godzinie 12, z lotniska ruszyła specjalna linia autobusowa. Wyjątkowości dodawało jej to, że na trasie do centrum Katowic kursowała bez żadnych opłat, a obsługiwane były wyłącznie przez zabytkowe autobusy Ikarus. Staranne przygotowanie trasy i zaangażowanie organizatorów pozwoliło pasażerom na swobodne przemieszczanie się pomiędzy centrum miasta a lotniskiem przez cały dzień.

Pomimo panujących tego dnia wysokich temperatur, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Tłumy ludzi przybyły, aby podziwiać historyczne pojazdy. Było to świadectwo dużej popularności wydarzenia oraz fascynacji którymi darzą Ikarusy wielbiciele starych maszyn. Doświadczenie oglądania tych pojazdów na własne oczy było naprawdę niezapomniane!