Historia napisana przez lotnisko w Pyrzowicach: Półroczne osiągnięcia

Niezapomniane półrocze za nami, które przyniosło nam lotnisko w Pyrzowicach. To właśnie z tego śląskiego portu lotniczego my, mieszkańcy Śląska, najchętniej korzystamy podczas naszych lotniczych podróży. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy, na półmetku bieżącego roku, z usług Katowice Airport skorzystało aż 2 245 945 użytkowników. To właśnie ten okres okazał się być absolutnym rekordem w całej historii funkcjonowania lotniska.

Kiedy rozmawiamy o najlepszym półroczu w historii pyrzowickiego lotniska, mówimy o ostatnim półroczu, które było najbardziej owocne pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Piotr Adamczyk, rzecznik prasowy portu lotniczego w Pyrzowicach, przekazał informację, że w minionej połowie roku na terenie Katowice Airport zanotowano aż 2 245 945 pasażerów. Te dane uwidaczniają, że był to najbardziej udany półroczny okres od momentu otwarcia tej śląskiej bramy do świata.

Poprzedni rekord dotyczący liczby obsługiwanych podróżnych przypadł na pierwszą połowę 2019 roku. Wtedy to przez katowicki port lotniczy przewinęło się 2 027 927 osób. Bez wątpienia ostatnie sześć miesięcy przebiło ten wynik, co kolejny raz potwierdza popularność i rosnące znaczenie lotniska w Pyrzowicach dla mieszkańców Śląska.