Intensywne burze i opady deszczu w województwie śląskim powodują problemy dla mieszkańców

Dzisiaj województwo śląskie dotknęły gwałtowne ośrodki burzowe, które przyczyniają się do uciążliwych opadów deszczu oraz potężnych wyładowań atmosferycznych. Najbardziej zagrożone okolicami są: Katowice, Mysłowice, Gliwice oraz Zabrze. W jakich innych miejscach sytuacja jest trudna?

Otrzymujemy informacje od czytelników na temat problemów z komunikacją na terenie Katowic, zwłaszcza w rejonie tunelu znajdującego się przy sklepie Castorama i Agata Meble. Tunel został zalany wodą, co uniemożliwia przejazd pojazdów. Osoby próbujące opuścić zalaną strefę muszą korzystać z chodnika, co wiąże się z koniecznością zachowania szczególnej ostrożności. Również niekorzystna sytuacja występuje w salonie Mercedesa oraz w Mysłowicach, przy ulicy Towarowej.

W godzinach od 9:00 do 17:00 służby ratunkowe interweniowały aż 88 razy na obszarze województwa śląskiego w związku z opadami deszczu oraz burzami. Najwięcej działań odnotowano na terenie następujących powiatów: mikołowski (10 interwencji), raciborski (10 interwencji), rybnicki (8 interwencji) oraz miasto Katowice (9 interwencji) – jak informuje rzeczniczka brygady Aneta Gołębiowska.