Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2017: uroczyste otwarcie z udziałem Maxa Coopera

W czwartek 8 czerwca, uroczysty koncert otwarcia festiwalu Tauron Nowa Muzyka odbył się w sali NOSPR w Katowicach. Główną atrakcją tego wieczoru był występ Maxa Coopera – utalentowanego artysty techno. Festiwal ten, trwający przez cały weekend, zapraszał do odkrycia bogatego programu pełnego artystów z całego świata i różnorodnych gatunków muzycznych, których koncerty odbywały się na pięciu głównych scenach.

Max Cooper dał niezapomniane show podczas inauguracyjnego koncertu Tauron Nowa Muzyka, łącząc muzykę, sztukę, film i technologię w sposób multimedialny. Jego występ był prawdziwym spektaklem dla oczu i uszu, pokazując, jak bardzo łączy różne dziedziny sztuki we współczesnym świecie.

Pomimo deszczowej pogody, która towarzyszyła imprezie, uczestnicy festiwalu nie stracili entuzjazmu. Główne miejsce wydarzeń – Strefa Kultury – zorganizowana została na piątek i sobotę (9-10 czerwca) w taki sposób, aby odwiedzający mogli się cieszyć bogatą ofertą muzyczną. Dwie największe sceny zostały umieszczone wewnątrz Międzynarodowego Centrum Kongresowego, co pozwoliło chronić artystów i widzów przed kaprysami pogody. Ponadto, tegoroczną nowością było wprowadzenie sali koncertowej w NOSPR jako jednej z głównych scen festiwalowych.