Jakub Cema zasilił szeregi Prokuratorów Regionalnych w Katowicach

8 lutego tego roku stało się oficjalne – Jakub Cema został mianowany na stanowisko Prokuratora Regionalnego w Katowicach. Decyzję o przyznaniu mu tej prestiżowej funkcji podjął Jacek Bilewicz, pełniący obowiązki Pierwszego Zastępcy Prokuratora Generalnego. Stało to za sprawą polecenia Prokuratora Krajowego.

Zatrudnienie w prokuraturze rozpoczął Jakub Cema w 1998 roku, a jego pierwszym miejscem pracy były Tychy. Wspomnianego dnia, obok Jakuba, funkcje Prokuratorów Regionalnych objęli również Hanna Grzeszczyk i Piotr Niezgoda. Nowymi siedzibami tych prokuratorów stały się Poznań oraz Kraków.

Informacja o mianowaniu Jakuba Cemy na stanowisko Prokuratora Regionalnego w Katowicach, została oficjalnie ogłoszona przez Prokuraturę Krajową 8 lutego. Jakub Cema jest aktywnym członkiem korpusu prokuratorskiego od 1998 roku, a swoją karierę zawodową rozpoczynał od pracy w Prokuraturze Rejonowej w Tychach. W 2008 roku dołączył do grona prokuratorów Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Kolejnym etapem jego rozwijającej się kariery było pełnienie funkcji Naczelnika Wydziału VI ds. Przestępczości Gospodarczej w latach 2010-2015.