12 lutego rozpoczyna się remont autostrady A4 na odcinku Katowice-Mysłowice z kierunkiem na Kraków

Rusza remont drogowy, który obejmie odcinek autostrady A4 w stronę Krakowa, łączący Katowice z Mysłowicami. Prace remontowe mają się rozpocząć od poniedziałku, 12 lutego. W ramach tych działań, nastąpi wymiana nawierzchni na obydwu jezdniach tej bezpłatnej trasy o długości 61 kilometrów. Prace potrwają aż do momentu wygaśnięcia koncesji.

Stalexport Autostrada Małopolska, firma zarządzająca tą częścią autostrady A4, poinformowała o planowanym rozpoczęciu prac na odcinku pomiędzy węzłami Murckowska w Katowicach i Brzęczkowice w Mysłowicach. W związku z tym, od 12 lutego zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na jezdni prowadzącej do Krakowa. Od lipca natomiast przewidziane jest rozpoczęcie prac na jezdni w kierunku Katowic.

Niezależnie od prowadzonych prac, przez cały ich okres zaplanowano utrzymanie dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Pierwszy etap prac związany z zmianą organizacji ruchu obejmie odcinek około 4-kilometrowy na jezdni w stronę Krakowa, rozciągający się od kilometra 343 do 347.