karambol

Karambol na autostradzie pod Zimną Wódką. Z powodu ciężarówki zderzyło się pięć pojazdów

W ubiegły czwartek na autostradzie A4 niedaleko miejscowości Zimna Wódka (gm. Ujazd) zdarzył się spory karambol, podczas którego zderzyło się pięć samochodów. Powodem wypadku było najechanie ciężarówki na tył samochodu osobowego, co doprowadziło do stłuczki kolejnych trzech pojazdów. W wyniku kraksy trzy osoby zostały przewiezione do szpitala, a droga w kierunku Katowic była zamknięta przez kilka godzin.

Dnia 9 czerwca około godziny 11:00 na autostradzie A4 pod Zimną Wódką (pow. strzelecki) doszło do karambolu, w którym uczestniczyło pięć pojazdów, w tym także pojazd ciężarowy, prowadzony przez 25-letniego kierowcę. Do zderzenia doszło na trasie w kierunku Katowic – w miejscu, gdzie trwają prace remontowe.

Jak poinformowała st. sierż. Marta Białek, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich, według ustaleń policji winowajcą jest 25-letni kierowca ciężarówki, który nie zachował należytego odstępu i najechał na tył samochodu osobowego. W związku z tym nastąpił efekt domina, który sprawił, że do wypadku dołączyły się jeszcze trzy inne pojazdy. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Trzy ranne osoby przewiezione do pobliskiego szpitala

Jak relacjonuje asp. Łukasz Nowak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, w zderzeniu udział wzięły dwa samochody osobowe, dwa busy i ciężarówka, którymi łącznie podróżowało 13 osób, w tym czwórka dzieci oraz obywatele Niemiec, Danii i Ukrainy. W wyniku karambolu trzy ranne osoby zostały hospitalizowane w celu przeprowadzenia dodatkowych badań.

Na czas oględzin miejsca zdarzenia droga w kierunku Katowic została zablokowana na kilka godzin. Natomiast do akcji ratunkowej oddelegowano pięć zastępów strażackich i zespoły ratownictwa medycznego.

Możesz też przeczytać o karambolu w pobliżu Wyszkowa, o którym piszemy pod linkiem https://wyszkowinfo.pl/2022/06/07/karambol-niedaleko-wyszkowa-utrudnienia-trwaly-wiele-godzin/.