Katowice aspirują do organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet U20 w 2026 roku

Katowice wyraziły chęć przemienienia się w gospodarza dla zaplanowanych na rok 2026 Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej dla Kobiet do lat 20, które mają odbyć się w Polsce. Jako swój największy atut przedstawiają nowo wybudowany stadion miejski.

FIFA przyznała naszemu krajowi zaszczyt organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej dla Kobiet do lat 20 w 2026 roku. Katowice, jako potencjalny gospodarz tak prestiżowego wydarzenia, planują skierować do Polskiego Związku Piłki Nożnej propozycję współpracy i oficjalnie zgłosić swój udział w organizacji mistrzostw.

Od dłuższego czasu Katowice są domem dla najważniejszych globalnych imprez sportowych. Na przestrzeni lat miasto gościło wiele znaczących wydarzeń, z siatkówką czołową dyscypliną na pierwszym planie. Najbardziej utytułowane drużyny siatkarskie świata rywalizowały ze sobą wielokrotnie na terenie hali Spodek. W ostatnim czasie, coraz częściej słyszało się również o piłce ręcznej, szczególnie w kontekście rozegranych tu Mistrzostw Świata w poprzednim roku. Również rok 2025 ma przynieść emocje związane z koszykówką, a konkretnie z Eurobasketem, którego mecze planowane są do rozgrywania w Katowicach.