Środowe popołudnie na drogach Katowic: serie kolizji i gigantyczne korki

Środkowy dzień tygodnia, 10 stycznia, w Katowicach przebiegał pod dyktando problemów drogowych. Miasto zmagało się z wieloma korkami i zakłóceniami ruchu w tym czasie. W szczególności, katowicka część autostrady A4 była mocno zakorkowana, a także kilka innych miejsc w aglomeracji doświadczyło podobnych trudności.

Pierwsza z kolizji miała miejsce na arterii S86, w pobliżu popularnej sieci meblowej – Ikea. Na pasie prowadzącym w stronę Chorzowa powstał ogromny korek. Najbardziej intensywny etap zatoru drogowego sięgał aż do Sosnowca.

Kolejne utrudnienia stanęły na drodze kierowców jadących w stronę Sosnowca, ale tym razem na innym fragmencie trasy S86. Zaczęło się od zdarzenia drogowego, które miało miejsce przy salonach samochodowych. W wyniku niego ciężarówka z naczepą i samochód osobowy zderzyły się ze sobą. Po tym jak sytuacja została opanowana, niemalże w tym samym miejscu doszło do następnej kolizji – tym razem między ciężarówką a samochodem osobowym. Czołowe zdarzenie doprowadziło do blokady lewego pasa w kierunku Sosnowca.