Katowice start-upy na start

W 10. odcinku „Rawa.Ink Podcast” wystąpili laureaci poprzednich konkursów „Kopalnia Start-upów”. 1 marca ruszy nabór do III edycji, więc była to dobra okazja, aby zapytać uczestników, którzy brali już udział w tym konkursie, jaką wartość wnosi on do rozwoju ich projektów biznesowych.

Kopalnia Startupów to jedyny w Polsce konkurs na najlepsze start-upy organizowany na własny koszt przez Samorząd Miasta Katowice. W trzech poprzednich edycjach start-upy otrzymały w sumie 1 mln zł, o czym powiedział prezydent Katowic w rozmowie z mieszkańcami. Konkurs przewiduje jednak nie tylko nagrody pieniężne, ale także umożliwia znakomitym pomysłodawcom projektów zdanie recenzji eksperckiej oraz możliwość współpracy ze znakomitymi mentorami w celu przyspieszenia realizacji projektów.

Na krótkie wywiady w studiu zgodzili się: Maria i Julia Pawińskie z Maskup Startup, Sławek Stolarski z Locatick oraz Dominik Koziarski z Little Bit Academy. Na końcu odpowiemy jeszcze na najczęściej zadawane pytania związane z samym procesem konkursowym.