Dziesiąta edycja American Cars Manii wystartuje już za parę miesięcy w Katowicach!

Będzie to jubileuszowa, bo już dziesiąta edycja tej największej w naszym kraju tej imprezy motoryzacyjnej skoncentrowanej na pojazdach w ameryki. American Cars Mania, czyli międzynarodowy zlot pojazdów Amerykańskich ma odbyć się na lotnisku Muchowiec między 16 a 18 czerwca. Prezydent Katowic Marcin Krupa w poniedziałek 27 lutego podpisał umowę z przedstawicielami wydarzenia, fundacją ACM.

„Punktem centralnym imprezy jest wystawa pojazdów zza oceanu oraz prezentacja modeli, które nie są już produkowane od wielu lat, wpisały się jednak we wspaniałą historię ogólnoświatowej motoryzacji. Oprócz prezentacji klasyków prezentowane są także nowe modele w tym pojazdy elektryczne, aby zaznaczyć nowy kierunek motoryzacji i troskę o środowisko. Wydarzenie jest profesjonalnie zorganizowane, zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i ma charakter cykliczny oraz międzynarodowy”. – podkreśla Mariusz Wypychowski, prezes Fundacji American Cars Mania.

Dla osób, które do tej pory nie słyszały o tym wydarzeniu American Cars Mania jest największym cyklicznym wydarzenie tego typu w naszym kraju, oraz jednym z największych w Europie Środkowo Wschodniej. Jest to nie tylko zlot motoryzacyjny, ale również impreza rekreacyjna i targi branżowe w jednym.