Katowice: Trzy dni pełne naukowych emocji na Śląskim Festiwalu Nauki

Pierwszy raz w historii, Śląski Festiwal Nauki KATOWICE potrwa aż trzy dni, oferując uczestnikom niezapomniane naukowe przygody. Ten wyjątkowy festiwal, będący siódmą edycją tego wydarzenia, odbędzie się w dniach od 9 do 11 grudnia. Jest to szczególna edycja, ponieważ zbiega się ona z weekendem inaugurującym obchody tytułu Katowic jako Europejskiego Miasta Nauki 2024.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE stał się integralną częścią kalendarza imprez w Katowicach, przyciągając tysiące osób. To wydarzenie udowodniło, że nauka ma wiele obliczy i jest kluczowa dla zrozumienia i doskonalenia naszej codziennej rzeczywistości. Jednak tegoroczna edycja festiwalu nabiera szczególnej wagi, bowiem stanowi ona symboliczny początek obchodów związanych z uzyskaniem przez Katowice prestiżowej roli Europejskiego Miasta Nauki 2024. W przyszłym roku miasto to zamieni się w wielkie laboratorium naukowe.

Zapraszamy do współpracy nie tylko środowisko akademickie oraz uczniów szkół katowickich, ale chcemy również dotrzeć z naszymi inicjatywami do każdego mieszkańca, bez względu na jego wiek czy poziom wykształcenia. Już teraz zachęcamy do aktywnego udziału w różnorodnych wydarzeniach, które będą miały miejsce przez cały rok na terenie miasta – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.