zbiorka-zywnosci

Katowice: Zbiórka świątecznej żywności dla potrzebujących

Jak wiadomo Święta Bożego Narodzenia to zwykle ogromne stoły uginające się pod ciężarem przepysznych dań wigilijnych. Faktem jest również to, że po świętach wiele z tej żywności zostaje w naszych domach i niejednokrotnie wyrzucamy jej nadmiar. Z tego względu 27 grudnia w Katowicach ruszyła zbiórka żywności świątecznej, z której zyski powędrowały dla osób potrzebujących.

Katowicka akcja mająca na celu niesienie wsparcia osobom bezdomnym nawołuje mieszkańców miasta do dzielenia się swoimi przepysznymi potrawami świątecznymi. Jakby nie było, podczas świąt mamy do dyspozycji wiele różnych przysmaków, które bardzo często nie są zjadane do ostatniego kęsa. Z tego powodu sporo żywności marnuje się po świętach, nierzadko lądując w koszu na śmieci.

W ramach akcji zebrano wiele rodzajów pysznego jedzenia

Dzięki zbiórce żywności świątecznej wszyscy mieli okazję do podzielenia się swoimi wspaniałymi potrawami z osobami, których święta są znacznie uboższe. Gromadzenie żywności dla potrzebujących odbyło się w miniony poniedziałek w godzinach 10:00-13:00 przy ul. Stawowej. Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom.

W trakcie zbiórki można było oddawać zarówno przyrządzone potrawy, jak i zakupione na święta produkty spożywcze. Katowiczanie z reguły przynosili takie przysmaki jak potrawy świąteczne, ciasta, słodycze, owoce, warzywa, wędliny, nabiał, konserwy i pieczywo, a także produkty pakowane jak ryż, makaron, kasza itp.