manekin

Tarnowskie Góry: Przebrał się za manekina, żeby oszukać policję

W zeszłym tygodniu funkcjonariusze policji w Tarnowskich Górach zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który włamał się do sklepu odzieżowego w centrum handlowym. Kiedy tylko zorientował się, że na teren sklepu wkroczyli mundurowi, przebrał się w nową odzież i udawał manekina. Policjanci jednak nie dali się zwieść i aresztowali sprawcę.

Do zdarzenia doszło zeszłego tygodnia w jednym ze sklepów z odzieżą w Tarnowskich Górach (woj. śląskie). Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach przyjął zgłoszenie, że w pewnym momencie z jednego z centrów handlowych dobiegł głośny dźwięk tłuczonego szkła. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy rozpoczęli sprawdzanie całego obiektu.

W trakcie przeszukiwania wnętrza pawilonu mundurowi zauważyli rozbitą szybę w sklepie z odzieżą. Kiedy weszli do środka, żeby przeszukać lokal, natrafili na mężczyznę, który ubrany był w sklepową odzież i stał nieruchomo, udając manekina. Chciał w ten sposób zmylić funkcjonariuszy. Policjanci nie dali się nabrać na sztuczkę podejrzanego i po nałożeniu kajdanek przewieźli go do aresztu.

Prokuratura przedstawiła aż sześć zarzutów

Jak się okazało, 36-letni włamywacz ma na swoim koncie więcej przestępstw tego typu. W sumie podejrzany usłyszał sześć zarzutów, w ramach których spowodował straty na łączną kwotę 13 tysięcy złotych.

Śledztwo wykazało, że oprócz sklepu z odzieżą 36-latek włamał się także do trzech innych lokali, skąd zabrał pieniądze i sprzęt elektroniczny. Ponadto, odpowie też za nieudane próby włamania do obiektów, gdzie powstrzymały go blokady antywłamaniowe.

Włamywacz zastawiał swoje łupy w okolicznych lombardach, dzięki czemu policji udało się również odzyskać większą część skradzionego mienia. Przeszukano także mieszkanie 36-latka, gdzie znaleziono skradziony sprzęt elektroniczny oraz nielegalne substancje odurzające w postaci marihuany i amfetaminy.

Jeżeli sąd zdecyduje się na najwyższy wymiar kary, podejrzany może otrzymać nawet 10 lat pozbawienia wolności.