Od soboty w Katowicach trwa Jarmark Wielkanocny, który przyciąga do siebie licznych mieszkańców miasta i okolic. Wydarzenie odbywa się na katowickim rynku, gdzie oferuje liczne atrakcje kulinarne i wspaniałe rękodzieła o tematyce wielkanocnej. Ponadto przygotowano także warsztaty dla dzieci, gdzie będzie można tworzyć śliczne pamiątki świąteczne.
Dnia 1 kwietnia br. na rynku w Katowicach wystartował Jarmark Wielkanocny, który cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Płyta rynkowa wygląda teraz jak wielkanocna kraina, gdzie dominują kolorowe pisanki, kurczaczki, zajączki i wiele innych symboli zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Zachwycające rękodzieła i przepyszna kuchnia
Niemal na każdym stoisku aż roi się od licznych ozdób i rękodzieł wykonanych przez utalentowanych rzemieślników. Można przebierać m.in. w biżuterii ręcznie malowanej, biżuterii drewnianej, wyrobach ceramicznych z Bolesławca, ozdobach z żywicy, ślicznych obrazach i drewnianych zabawkach.
Co więcej, przygotowano coś również dla wszystkich miłośników kuchni regionalnej i świątecznych przysmaków. Z tego względu pojawiło się wielu producentów spożywczych, wypełniając swoje stoiska pachnącym pieczywem, świątecznymi wypiekami, kruchymi ciastkami, świeżymi jajkami, potrawami kuchni regionalnej, a także smacznymi wędlinami i serami oraz wiercącym nozdrza chrzanem.
Zobacz też informacje o Jarmarku Wielkanocnym w Szczecinku.
Warsztaty dziecięce i karuzela wiktoriańska
Natomiast najmłodsi goście katowickiego jarmarku mogą skorzystać tutaj z niejednej atrakcji. Największą z nich jest wiktoriańska karuzela, którą rozstawiono na środku płyty rynkowej. Ponadto, dzieci mogą wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach, które dostępne będą 3 kwietnia – w niedzielę w godzinach 10:00-14:00.
W ramach programu dziecięcego na najmłodszych czekają takie rozrywki jak puzzle, konkursy, maski zajączków, girlandy, kartki wielkanocne i pisanki przestrzenne. Warto też zaznaczyć, że w dniach 3 i 10 kwietnia będą możliwe darmowe przejażdżki karuzelą wiktoriańską.
Katowice nie zapomniały także o pomocy dla uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce z powodu agresji, jaką Federacja Rosyjska zalała ich ojczyznę. Z tego względu na niektórych stoiskach będzie można zakupić tradycyjny barszcz i pierogi przyrządzone przez ukraińskich obywateli. Zorganizowano też zbiórkę darów, które wraz z zyskami z kulinariów wesprą osoby wciąż przebywające na Ukrainie.