Kierowcy zebrali się na starcie Rajdu Śląska 2023

W piątek 8 września, startem w Katowicach, rozpoczął się emocjonujący Rajd Śląska 2023. Na tym znamienitym wydarzeniu sportowym pojawiło się około 100 załóg rajdowych, które najpierw miały okazję pokazać się fanom podczas ceremonii startu na ulicy Dworcowej w Katowicach. Po tym ceremoniału, zawodnicy przeszli do rywalizacji na specjalnym odcinku trasy znajdującym się w centrum miasta, w pobliżu legendarnej hali Spodek. Zdjęcia z tego piątkowego odcinka specjalnego są dostępne do obejrzenia.

Rajd Śląska 2023 oficjalnie ruszył 8 września, a zawody odbywały się na specjalnym odcinku długości 4 kilometrów, zlokalizowanym w samym sercu Katowic. Całe wydarzenie potrwa do niedzieli 10 września, kiedy to poznamy triumfatorów tych prestiżowych zawodów. Wyniki rajdu będą mieć wpływ na klasyfikacje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdowego Pucharu Europy (FIA ERT) oraz Mistrzostw Strefy Europy Centralnej (FIA CEZ).

Do zaciętej rywalizacji w Rajdzie Śląska 2023 przystąpiło niemalże 100 załóg. Całe wydarzenie rozpoczęło się od oficjalnej ceremonii startu, która miała miejsce na ulicy Dworcowej w Katowicach w piątkowe popołudnie. Przy odrestaurowanym starannie starym dworcu PKP, zgromadzeni kibice mieli niepowtarzalną możliwość zobaczyć z bliska wszystkie rajdowe maszyny oraz wymienić kilka słów z zawodnikami i ich pilotami, pełnymi oczekiwania przed startem rajdu.