krew

Komenda Wojewódzkiej Policji w Katowicach zaprasza na zbiórkę krwi

Już dzisiaj na placu przed Komendą Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbędzie się zbiórka krwi, która popłynie do rannych, chorych i potrzebujących osób. Krew można oddawać w godzinach 08:00-13:00 w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Mile widziane są nie tylko osoby w mundurach, ale również mieszkańcy miasta i okolic oraz wszyscy zainteresowani.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach po raz kolejny zorganizowali honorową zbiórkę krwi, dzięki której będzie można uratować niejedno ludzkie życie. Z tego względu dzisiaj od godziny 08:00 do 13:00 wszystkie osoby odwiedzające komendę, jak również policjanci, mogą zdecydować się na udzielenie wsparcia chorym i rannym poprzez oddanie swojej krwi.

Policja namawia mieszkańców do ratowania ludzkiego życia

Co więcej, mundurowi również zachęcają wszystkich mieszkańców miasta i okolic, aby zaoferowali pomoc potrzebującym i odwiedzili ambulans RCKiK Katowice, w którym będzie pobierana krew. Ambulans zaparkowany jest na parkingu przy ul. Lompy 19, gdzie będzie stacjonował aż do godziny 13:00.

Oddawanie krwi to jedna z najprostszych form pomocy, dzięki której można uratować ludzkie życie. Warto pamiętać, że pobrana krew przekazywana jest osobom przewlekle chorym, rannym w wypadkach samochodowych, kobietom w ciąży, a także dzieciom.

Krew mogą oddawać wszystkie osoby w wieku 18-65 lat, z wagą ciała powyżej 50 kg. Przed wizytą w punkcie krwiodawstwa warto najpierw spożyć lekki posiłek, ponieważ nie powinno się oddawać krwi na czczo. I należy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości.