Komitet Katowice 2050 prezentuje listę swoich kandydatów do władz miasta

Podczas wtorkowego spotkania, Komitet Katowice 2050 ujawnił listy kandydatów, którzy będą reprezentować ten komitet w wyborach do Rady Miasta Katowice. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele różnych organizacji i partii, takich jak Polska 2050, Ruch Autonomii Śląska, KATO Protest oraz Partia Razem.

Dawid Durał, aspirujący do roli prezydenta miasta z ramienia Katowic 2050, podkreślił, że ich wspólne działania nie są inspirowane tzw. wielką polityką. Zauważył, że to ideały i plany na przyszłość miasta łączą wszystkich członków komitetu. W szczególności skupiają się na stworzeniu ogólnego planu dla miasta, który ma zostać uchwalony do roku 2025. Ich celem jest stworzenie trwałego i przemyślanego planu dla Katowic, który służyć będzie kolejnym pokoleniom. Dawid Durał skrytykował obecne działania deweloperów i ich wpływ na prezydenta miasta.

Na liście kandydatów w okręgu 1., obejmującym Ligotę-Panewniki, Piotrowice-Ochojec, Kostuchnę, Podlesie, Zarzecze oraz Murcki, znaleźli się: Jacek Tomaszewski, Patrycja Pawłowska-Bielawska, Juliusz Muskała, Arkadiusz Słaboń, Natalia Starzykowska, Beata Młynarczyk, Kamil Kozdroń, Anna Nakonieczna, Łukasz Zwaiffel i Piotr Ziegler.

W okręgu 2., który obejmuje Dąbrówkę Małą, Szopienice-Burowiec, Janów-Nikiszowiec oraz Giszowiec, wystartują: Szymon Danielczyk, Małgorzata Norek, Jolanta Leszczewska-Zembrzycka, Dorota Chyra-Jach, Tomasz Dec, Adam Pacuła i Martyna Banasiak.

Z kolei w okręgu 3., skupiającym Śródmieście, Osiedle Paderewskiego-Muchowiec, wschodnią część Brynowa oraz Osiedle Zgrzebnioka, kandydować będą: Mikołaj Buszman, Barbara Falkowska-Łapińska, Joanna Jurek, Małgorzata Listwan, Aleksander Chodura, Krzysztof Rogalski oraz Konrad Mrozowski.