Zagadka zaginięcia 89-letniego Franciszka Urbasia w Katowicach: Policja prowadzi intensywne poszukiwania

Wciąż trwa akcja poszukiwawcza prowadzona przez policję w Katowicach w celu odnalezienia zaginionego 89-letniego Franciszka Urbasia. Mężczyzna zniknął z niepozornie z dnia na dzień, ostatni raz był zauważony w swoim domu przy ulicy Bolesława Chrobrego w Katowicach 5 marca 2024 roku około godziny 17:00, a już następnego dnia oznajmiono, że jest nieobecny.

Jak donosi Komenda Miejska Policji (KMP) w Katowicach, senior prawdopodobnie wyszedł z domu podczas godzin nocnych lub porannych i od tamtej pory nie powrócił. Zarówno rodzina, jak i policja nie mogły nawiązać z nim kontaktu, mimo że mężczyzna posiada telefon komórkowy, który jednak obecnie jest nieaktywny.

Należy podkreślić, że Franciszek Urbaś cierpi na demencję, co dodatkowo komplikuje sytuację. Opisywany przez rodzinę jako szczupły mężczyzna o srebrzystych włosach i wzroście 152 cm. Ostatnio widziano go ubranego prawdopodobnie w niebieską wełnianą czapkę i czarne spodnie – mogły to być dresy.

Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w odnalezieniu Franciszka Urbasia, jest proszony o szybki kontakt z policją. Można skontaktować się bezpośrednio z katowicką Komendą Miejską Policji pod numerami telefonów 47 85 125 55, 47 85 126 66, 47 85 127 77 lub zgłosić sprawę do najbliższej jednostki policyjnej dzwoniąc na numer alarmowy 112.