Konkurs fotograficzny „Katowice w obiektywie 2021”

Już po raz dwunasty Wydział Promocji Urzędu Miasta Katowice oraz Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zapraszają wszystkich chętnych do udziału w lokalnym konkursie fotograficznym Katowice w obiektywie 2021. W tym roku tematem przewodnim konkursu jest hasło 50 lat Spodka, którym organizatorzy chcą uczcić pięćdziesięciolecie tej ikony architektury.

Wydarzenie to cieszy się rosnącą popularnością nie tylko wśród mieszkańców Katowic, ale wszystkich, którzy żywią do Spodka pewien sentyment. Dla wielu Ślązaków budowla ta wiąże się z pięknymi wspomnieniami, ponieważ od lat jest to miejsce wielu wydarzeń kulturalnych i spotkań.

Warunki zgłoszeń

Do konkursu każdy fotograf może zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia. Spośród zgłoszonych fotografii komisja konkursowa, w skład której wchodzą przedstawiciele UM Katowice i ZPAF Okręg Śląski, wybierze trzydzieści najlepszych. Te z kolei zostaną opublikowane podczas grudniowej wystawy fotograficznej w Galerii Katowice. Zdjęcia, które najbardziej zachwycą jurorów, znajdą się na łamach kalendarza ściennego na 2022 rok.

Dla dwóch zwycięzców konkursu przewidziano nagrody pieniężne. Ponadto autorzy trzech najlepszych konkursowych fotografii otrzymają zaproszenie do udziału w warsztatach fotograficznych organizowanych przez ZPAF. 

Gdzie wysyłać zgłoszenia?

Urząd Miasta Katowice przyjmuje zapisy uczestników do 31 października. Chęć udziału w konkursie można zgłosić mailowo: [email protected] lub pocztą tradycyjną, pisząc na adres:

Urząd Miasta Katowice – Wydział Promocji
ul. Młyńska 4
40-098 Katowice

Fotografie uczestnicy mogą również dostarczyć osobiście do Wydziału Promocji, a więcej szczegółów na temat konkursu Katowice w obiektywie można znaleźć w regulaminie dostępnym na stronie Miasta Katowice.