Fot. ATAL S.A.

W Katowicach powstaje najwyższy śląski multifunkcyjny kompleks

W samym centrum Katowic, przy pętli Słonecznej, powstaje kompleks ATAL SKY+, w skład którego wejdzie sześć budynków oferujących ponad 62 tys. mkw. powierzchni. Na tej przestrzeni zostaną zaaranżowane lokale handlowo-usługowe, mieszkalne, inwestycyjne oraz strefy rekreacji. Jeden z planowanych budynków będzie liczył 35 kondygnacji i 121 metrów wysokości i tym samym stanie się najwyższym obiektem mieszkalnym na Śląsku.

Inwestycja ma być odpowiedzią zarówno na prywatne, jak i biznesowe potrzeby mieszkańców aglomeracji śląskiej. Wyróżni ją minimalistyczny dizajn, otwarta strefa dla odpoczynku i relaksu oraz dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokalizacja budynków z pewnością przypadnie do gustu wielu zainteresowanym. A ze względu na bliskość przystanków autobusowych i tramwajowych, Rynku oraz Parku Śląskiego, codzienny rytm życia w takiej przestrzeni będzie miał przyjemne tempo.

Przy zbiegu ulic al. Korfantego i ul. Grabowej, inwestor ATAL rozpoczął już budowę nowej inwestycji, którą zrealizuje w dwóch etapach.

I etap

W pierwszej kolejności inwestor postawi trzy 15-piętrowe budynki mieszkalne, w których zaprojektowano 316 apartamentów. Potencjalni mieszkańcy kompleksu znajdą w ofercie mieszkania od jedno- do czteropokojowych w metrażu od 33 do 122 metrów kwadratowych. Parter budynków ma wypełnić 9 lokali handlowo-usługowych, a pod nimi –  dwukondygnacyjny parking podziemny. W planie jest również budowa komórek lokatorskich oraz boksów rowerowych. Proponowane ceny mieszkań mieszczą się w przedziale od 6200 do 9700 zł za metr kwadratowy.

II etap

Z kolei podczas drugiego etapu realizacji inwestycji powstaną kolejne trzy budynki: dwa 15-kondygnacyjne z lokalami mieszkalnymi  oraz apartamentami inwestycyjnymi i wspomniany wcześniej wysokościowiec liczący 35 kondygnacji, który stanie się najwyższym obiektem mieszkaniowym na Śląsku.

Budownictwo nowych technologii

Kompleks ATAL SKY+ będzie wyróżniała technologia, która ma zapewnić przyszłym mieszkańcom wyjątkowy komfort, bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu. W budynkach został zaprojektowany inteligentny system części wspólnych, który ma umożliwić korzystanie z nich bez dotykania włączników i drzwi. Inwestor wyposaży budynki również w system smart home pozwalający wygodnie zarządzać m.in. temperaturą i światłem w mieszkaniu. Z kolei w strefach wejść do klatek schodowych zaprojektowano duże przeszklenia doświetlające wnętrza oraz prezentujące widok na panoramę miasta.

Planowany termin oddania pierwszej części inwestycji to II kwartał 2024 roku.

Więcej informacji na stronie inwestycji.