Kryzys w Silesia City Center: pożar, ewakuacja i interwencja straży pożarnej

W ostatnią niedzielę, w jednym z największych centrum handlowych na śląsku – Silesia City Center w Katowicach, doszło do niebezpiecznego incydentu. Niemal stu klientów musiało zostać ewakuowanych przez pracowników ochrony z powodu wybuchu pożaru w jednym z lokali gastronomicznych.

Sytuacja miała miejsce 6 sierpnia, około godziny 16:20. Alarm przeciwpożarowy został uruchomiony, co natychmiast spowodowało reakcję służb ochrony centrum handlowego. W szybkim tempie podjęto decyzję o ewakuacji klientów znajdujących się w bliskim sąsiedztwie miejsca zdarzenia. Ostatecznie z obszaru zagrożenia usunięto blisko setkę osób.

Informacje na temat sytuacji przekazało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Według ich raportu, po przybyciu Państwowej Straży Pożarnej potwierdzono wystąpienie pożaru instalacji elektrycznej w lokalu gastronomicznym. Przed przyjazdem służb ratowniczych, pracownicy ochrony Silesia City Center podjęli skuteczne działania oraz zapewnili bezpieczną ewakuację wszystkich osób zagrożonych.