Lausitzer Fuchse pokonuje GKS Katowice w emocjonującym meczu kontrolnym

Na lodowisku Jantor, 25 sierpnia miało miejsce zacięte spotkanie hokejowe pomiędzy drużynami Lausitzer Fuchse i GKS Katowice. Pomimo silnej walki, gospodarze musieli uznać wyższość niemieckiego zespołu, który ostatecznie triumfował stosunkiem bramek 5:4. Spotkanie okazało się bardzo wyrównane, a decydujące o wyniku były rzuty karne.

Poza samymi emocjami na lodzie, zawodnicy GKS Katowice przechodzili również ważny test przed nadchodzącym startem w Tauron Hokej Lidze. W pełni skupieni na przygotowaniach do sezonu, mistrzowie Polski nie potrafili jednak poradzić sobie z rywalem z ligi DEL 2 i przegrali po serii rzutów karnych.

Trener GieKSy, Jacek Płachta, musiał dwukrotnie obserwować, jak jego zawodnicy tracą różnicę aż trzech bramek. Niezłomny duch walki pozwolił im jednak za każdym razem wrócić do gry i zniwelować straty. Choć w dogrywce mieli szansę na odwrócenie losów meczu – grali przez cztery minuty czterech na trzech po ukaraniu jednego z przeciwników – nie udało im się tego dokonać.