Serwis Sportowy: Sukcesy drużyny GKS Katowice na tle rywala, Resovia Rzeszów

Podopieczni Rafała Góraka z drużyny GKS Katowice mogą cieszyć się z kolejnej wygranej. Jest to już ich trzecie zwycięstwo pod rząd i czwarte w ciągu ostatnich pięciu gier. Po emocjonującym meczu rozegranym w sobotę przeciwko Resovii Rzeszów, ekipa z Katowic triumfowała, co pozwoliło im awansować na drugą pozycję w ligowej tabeli, do wielkiej radości ich fanów.

Podziwiamy zaangażowanie kibiców, którzy skwapliwie obserwowali spotkanie pomiędzy GKS Katowice a Resovia Rzeszów. Galeria zdjęć z tego spotkania dostępna jest online, dla tych, którzy chcieliby przeżyć te emocje ponownie.

Piłkarze GKS Katowice pod dowództwem Rafała Góraka wykazali się znakomitą grą w trakcie ostatniego spotkania. Kolejne zwycięstwo nad Resovią oznaczało dla nich trzecią wygraną z rzędu i piąty występ bez porażki. To oczywiście jest bezpośrednio powiązane z ich aktualną pozycją w czołówce Fortuna 1. Ligi.

Zespół gospodarzy od samego początku meczu narzucił swój styl gry, skutecznie zmuszając rywali do defensywy. Byli niezwykle blisko zdobycia bramki po sprowokowaniu chaosu w polu karnym rywala, który dotknął nawet obszar bramki rywala. Jednak dopiero w 10 minucie gry Arkadiusz Jędrych, po indywidualnej akcji, nie tylko ograł obrońcę rywala, ale też precyzyjnym strzałem lewą nogą wprowadził piłkę do siatki.

Mimo dominacji GKS’u na boisku, Resovia okazała się być twardym orzechem do zgryzienia i udało jej się odpowiedzieć na presję po pół godzinie gry, kiedy to Dawid Kudła dwukrotnie pokazał swoje umiejętności. Niemniej jednak, ostatnie słowo należało do drużyny katowickiej. W 45 minucie Grzegorz Rogala przejął piłkę od przeciwnika i zdołał strzelić bramkę niemal z linii pola karnego, podnosząc tym samym wynik.