Manipulacja oszusta prowadzi do utraty ponad 100 tysięcy złotych przez mieszkankę Katowic

Niedawno katowicka policja udostępniła portret podejrzanego o oszustwo mężczyzny. Mężczyzna ten, według policyjnych ustaleń, wprowadził w błąd mieszkańca Katowic, którą skłonił do przekazania mu sumy przekraczającej 100 000 zł.

Kluczowe wydarzenia miały miejsce 1 marca 2024 roku, kiedy to nieznany dotychczas sprawca zwabił mieszkankę Katowic do uczestnictwa w domniemanej akcji policyjnej. Kobieta została przekonana, że jej środki finansowe są w niebezpieczeństwie, podobnie jak pracownicy banku. Sprawca oszustwa nakazał kobiecie przekazanie gotówki tzw. odbierakowi, który miał rzekomo zabezpieczyć te fundusze. Aby wzmocnić swoją fałszywą narrację, kobieta miała oddać pieniądze tylko po usłyszeniu specjalnego hasła: „POGODA”.

Poszkodowana przekazała pieniądze oszustowi w czterech różnych częściach Katowic. Transakcje odbyły się na ulicach Tysiąclecia i Zawiszy Czarnego, a także w okolicach ulic Stawowej, Chopina, Dyrekcyjnej i Warszawskiej. W sumie oszust udało się wyłudzić ponad 100 000 zł. Wizerunek tego fałszywego policjanta został zarejestrowany przez kamery monitoringu.