Miasto Katowice walczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Katowice wzięły udział w ogólnopolskich zmaganiach miast w Pucharze Rowerowej Stolicy Polski. Pierwszego dnia wiosny rozpoczyna się dwumiesięczna rozgrzewka, po której następuje czerwcowa impreza główna. Uczestnicząc w tym przedsięwzięciu zachęcisz mieszkańców do korzystania z rowerów jako środka transportu i promujesz zdrowy styl życia. Wystarczy pobrać aplikację i jeździć po mieście kilometrami.

„Katowice odpowiedziały na zaproszenie Bydgoszczy, miasta które po raz piąty inauguruje tę ogólnopolską inicjatywę rowerową. Traktujemy to bardziej jako zabawę niż wyścig i kolejny sposób na to, żeby zachęcać do wybierania roweru jako środka transportu. Projekt Rowerowej Stolicy Polski znakomicie wpisuje się w nasze dotychczasowe działania związane z promocją roweru wśród mieszkańców, ale i pracowników Urzędu Miasta. Liczymy na to, że dołączą do nas zarówno indywidualni rowerzyści jak i grupy np. reprezentujące konkretne przedsiębiorstwa, instytucje, stowarzyszenia czy szkoły” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Rywalizacja opiera się na bezpłatnej aplikacji Active Cities, którą można pobrać na telefon komórkowy i biegać kilometrami. Są one przeliczane na punkty dla wybranego miasta. Aplikacja mierzy czas, przebyty dystans, spalone kalorie, a przebyta trasa jest zaznaczona na mapie. Szczegółowe statystyki podróży, tzw. „mapy cieplne”, które podsumowują często używane trasy.