Na ulicy Stawowej pojawią się drzewa

Katowice skorzystały z okazji i posadziły drzewo na betonowym placu. Zieleń pojawiła się tam, gdzie codziennie przejeżdżają tysiące mieszkańców Katowic i okolicznych mieszkańców. Zdarzało się, że była nielegalnie wykorzystywana przez zmotoryzowanych jako dziki parking. Posadzono tu już dwa kasztanowce żółte, a w ramach zielonego budżetu przybywają kolejne.

„Cały czas podejmujemy nowe działania, które mają sprawić, że w mieście będzie jeszcze więcej zieleni. To ważne dla komfortu mieszkańców Katowic, ale też wpływa pozytywnie na ekologię, gdyż poprawia się retencja wód opadowych. Zawęziliśmy al. Korfantego i dokonaliśmy tam nowych nasadzeń, zazieleniamy ul. Warszawską, a przed nami rewitalizacja Placu Sejmu Śląskiego. Kolejnym przykładem jest przestrzeń na rogu ulic Stawowej i Chopina, gdzie postanowiliśmy wykorzystać pusty dotychczas plac i posadzić tu szlachetne drzewa. To pierwszy element zielonej metamorfozy tego miejsca, która będzie kontynuowana w ramach realizacji wniosków naszych mieszkańców do Zielonego Budżetu miasta Katowice” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Co roku w Katowicach pojawiają się nowe drzewa. ZZM posadził w 2023 roku ponad 600 drzew, w akcję sadzenia drzew włącza się także Nadleśnictwo Katowice. W zeszłym roku posadzono około 287 000 drzew.