rajd-slaska

Nadjeżdża Rajd Śląska 2021!

Już 10 i 11 września do województwa śląskiego zawita Rajd Śląska – wyścig uliczny, w którym udział wezmą najlepsi kierowcy rajdowi z całego kraju. Start pierwszych zawodników odbędzie się o godzinie 16:50 na placu Sławika i Antalla. Walczący o mistrzostwo Śląska będą rywalizować na trasie 1,5 km w samym centrum Katowic. Zwycięzcom oesu zostanie wręczony puchar prezydenta Katowic.

Widowisko rajdowe na placu Sławika i Antalla rozpocznie się w piątek o 16:50, gdzie udział wezmą kierowcy walczący o mistrzostwo Śląska. Natomiast o godz. 17:40 na torze pojawią się staroświeckie maszyny rajdowe prowadzone przez team z Motul HRSMP. Chwilę później, o godz. 18:00, nastąpi uroczysty start zawodników ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jest to nie lada gratka dla fanów szybkich kółek, którzy będą mogli nie tylko oglądać zmagania za kierownicą, ale także uciąć sobie pogawędkę z zawodnikami.

Z kolei w sobotę rajdy wystartują o godz. 13:30. Do przejechania będzie 1,5 km odcinek specjalny, na którym rajdowcy będą rywalizować o jak najkrótszy czas przejechania do mety. Będzie to zamknięta i zabezpieczona trasa, aby zapewnić kibicom należytą ochronę. Wyścig rozpocznie się na alei Korfantego, a na rondzie zawodnicy skierują się w stronę Sosnowca. Następnie zawrócą na ulicy Uniwersyteckiej i udadzą się prosto w stronę katowickiego Spodka.

Zwycięzcy Rajdu Śląska 2021 otrzymają prestiżowe wyróżnienie w postaci pucharu mistrzowskiego, który wręczony zostanie przez prezydenta miasta Katowice, Andrzeja Krupę.