Najładniejsze parki w Katowicach

Każdy, kto chce w Katowicach pójść na spacer, pobiegać czy też spędzić czas w inny sposób na świeżym powietrzu ma w czym wybierać! Zielonych terenów w mieście nie brakuje, a mieszkańcy uwielbiają przebywać na ich terenie. Sprawdź, które parki warto odwiedzić.

Park Kościuszki

Największy park w całym mieście to bez wątpienia Park Kościuszki. Jego powierzchnia wynosi niemal 72 hektary. Na terenie parku znajduje się zabytkowa Wieża Spadochronowa, która jest najstarszym budynkiem w całym mieście. W wakacje Park Kościuszki jest miejscem spotkań miłośników koncertów promenadowych, ponieważ wiele z nich właśnie tutaj się odbywa.

Dolina Trzech Stawów

Kolejnym zielonym terenem, chętnie wybieranym przez mieszkańców jest Dolina Trzech Stawów. Miejsce jest wprost stworzone dla wszystkich rowerzystów i fanów rolek. Zajęcia znajdą tu także miłośnicy siatkówki plażowej czy ping-ponga.

Park Bogucki

Niedaleko Strefy Kultury, obok alei Roździeńskiego znajduje się Park Bogucki. Niedawno został on pięknie zagospodarowany i teraz na powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych znajduje się mnóstwo ścieżek spacerowych, zewnętrzna siłownia, kolorowy plac zabaw, a nawet wybieg dla psów.

Park Zadole

Atrakcyjnym miejscem do spędzenia wolnego popołudnia jest także Park Zadole. Znajduje się w nim urokliwy amfiteatr i pełen atrakcji plac zabaw. Najciekawszą atrakcją jest jednak tężnia solankowa – pierwszy taki obiekt w regionie.