Nowa Lewica dołącza do Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach do Rady Miasta Katowice

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w ostatni poniedziałek, podano do wiadomości, iż Nowa Lewica będzie miała swoich przedstawicieli na listach Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach do Rady Miasta Katowice. W każdym z okręgów wyborczych, co najmniej jeden kandydat będzie reprezentował Nową Lewicę.

Jarosław Makowski, pełniący funkcję wiceprezydenta Katowic z ramienia Koalicji Obywatelskiej, na wspomnianej konferencji prasowej wyraził swoją radość z faktu przyłączenia Nowej Lewicy do koalicji. Podkreślił, że oprócz kandydatów Nowej Lewicy, na listach KO znajdą się również przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego. Makowski zaznaczył, że jest szczególnie szczęśliwy z powodu budowy tak obszernej koalicji w Katowicach.

Jerzy Woźniak, lider Nowej Lewicy oraz wiceprezydent Katowic, wyraził nadzieję, iż po następnych wyborach samorządowych przedstawiciele Nowej Lewicy będą mieli okazję uczestniczyć w pracach Rady Miasta Katowice. Woźniak zaznaczył, że Nowa Lewica będzie miała możliwość nie tylko wpływania na realizację różnych projektów, ale również na strategię miasta w kontekście tworzenia programów rozwojowych i społecznych.

Woźniak zapowiedział, że na listach wyborczych znajdą się osoby, które są lokalnymi autorytetami i które będą zdolne spełnić oczekiwania wyborców. Przypomniał jednocześnie, że zarówno w 2014 roku, jak i w 2018 roku, lewica nie była w stanie uzyskać ani jednego mandatu w Radzie Miasta Katowice. Teraz jednak, przy wsparciu Koalicji Obywatelskiej – która w ostatnich wyborach samorządowych zdobyła najwięcej miejsc w radzie (12 z 28) – kandydaci Nowej Lewicy mają szansę na lepszy wynik. Woźniak dodał jednak, że te osoby nie będą tzw. „jedynkami” na listach.