Nowe rekordy na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach: Przekroczenie 5,5 miliona pasażerów w 2023 roku

W tym roku wrześniowy miesiąc zanotował rekordową liczbę ponad 706 tysięcy podróżujących za pośrednictwem lotniska w Katowicach w Pyrzowicach. Kiedy uwzględnimy trzy kwartały 2023 roku, liczba ta wzrasta do imponującej liczby 4,48 miliona pasażerów. To niespotykane dotąd wyniki dla tego portu lotniczego, które potwierdzają jego władze. Przewiduje się, że w sumie przez cały rok 2023, liczba podróżnych korzystających z lotniska osiągnie wartość około 5,5 miliona osób.

Sezon wakacyjny w tym roku trwał od maja do końca września i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W wyniku tego z połączeń oferowanych przez katowicki port skorzystało aż 3,36 miliona podróżujących. Sam ruch czarterowy przyciągnął 1,96 miliona pasażerów. Co więcej, jak podkreślił prezes zarządzającego lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, Artur Tomasik, w pierwszej połowie listopada obsłużony zostanie pięciomilionowy pasażer w skali roku, co jest pierwszym takim przypadkiem w historii portu.

Według prognoz prezesa GTL, do końca 2023 roku, liczba odprawionych podróżnych osiągnie około 5,5 miliona. Planuje on, że w następnym roku lotnisko przekroczy granicę sześciu milionów obsłużonych pasażerów.