Nowe rekruty w Straży Ochrony Kolei: Czujne czworonogi przystąpią do służby

Cechy takie jak inteligencja, posłuszeństwo, doskonała kondycja fizyczna, zdolność do opanowania sytuacji oraz tolerancja na wysoki poziom hałasu są tym, co najlepiej charakteryzuje psy pracujące dla Straży Ochrony Kolei. Grupa jedenaściu tych niezwykłych psów niedawno pomyślnie przeszła wymagające szkolenie, które zakończyło się egzaminem, a teraz są gotowe do podjęcia aktywnej służby w SOK. Te zawodowe czworonogi będą wykonywać swoje obowiązki na różnych stanowiskach, w tym również w Katowicach.

22 czerwca 2023 roku, specjalistyczne psy służbowe Straży Ochrony Kolei razem z ich opiekunami – funkcjonariuszami będącymi przewodnikami tych psów – zakończyli wspólne treningi. Szkolenia te odbywały się w profesjonalnym ośrodku – Ośrodku Szkolenia Zawodowego Straży Ochrony Kolei oraz Hodowli i Tresury Psów Służbowych znajdującym się w Zbąszyniu. Finałem tego procesu było przejście przez egzamin przed komisją, który wszystkie psy służbowe zdobyły bez najmniejszych problemów.

Po zdobyciu nowych umiejętności, psie agentury czeka teraz prawdziwe pole do popisu – praca w różnych jednostkach na terenie całego kraju. Niektóre z tej grupy jedenastu czujnych zwierząt zostaną przydzielone do służby konkretnie w Katowicach.