Noworoczne postanowienia – komu są potrzebne?

Zgodnie z tradycją pierwsze dni stycznia to nieuchronna lista dobrych postanowień na nowy rok. Niezależnie od tego, czy chodzi o zmianę stylu życia, skupienie się na zdrowszej diecie i wygospodarowanie czasu na aktywność fizyczną. Czy też chęć poprawy pracy, dobre postanowienia to nic innego jak te małe lub duże cele, które każdy chce osiągnąć.

Posiadanie celów jest w rzeczywistości podstawą od dzieciństwa, nawet do lepszego poznania siebie. Niezbędna jest jednak umiejętność ich identyfikowania i prawidłowego przetwarzania, także po to, aby uniknąć ryzyka, że staną się powodem niepokoju i stresu.

Pierwszą rzeczą, nad którą warto się zastanowić, jest to, że posiadanie celów jest w życiu podstawą, ponieważ jest siłą napędową, która pozwala realizować swoje projekty i realizować osobiste cele.

Są jednak i tacy, którzy kręcą nosem na pomysł sporządzenia listy dobrych intencji lub w każdym razie zdefiniowania własnych celów. Postawienie ich „w czerni i bieli” i zaplanowanie strategii ich osiągnięcia. Zdarza się, że to może przerastać.