Programy prorodzinne w 2023 roku

Według zapewnień rządu, niezależnie od tego co czeka nas w roku 2023, jego programy prorodzinne pozostaną bez zmian i będą dalej kontunuowanie. Chodzi przede wszystkim o programy takie jak 500+, Karta Dużej Rodziny czy Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym.

Wątpliwości jakie mogli mieć niektórzy rozwiała Marlena Maciąg która, w rządzie Zjednoczonej Prawicy jest Ministrem Rodziny i Polityki Społecznej. Przekazała, że bez względu na to, co wydarzy się w 2023 roku, rząd Zjednoczonej Prawicy (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska oraz Polska Razem) będzie nadal prowadził wszystkie swoje programy kierowane do rodzin. Dodała też, że to właśnie od rodzin zależy przyszłość kraju. Zapowiedziała, że obecny rząd zamierza wspierać rodziców w trudzie wychowania. Oraz będzie troszczyć się o każde dziecko. Pani minister powiedziała, iż rząd postara się zapewnić każdemu dziecku jak najlepsze warunki do rozwijania się obraz by mogło realizować swoje marzenia

Rządowe programy prorodzinne pochłaniają dużą część finansów państwa. Minister rodziny poinformowała, że w ramach świadczenia 500 + rodziny otrzymały już 213 miliardów złotych. Pieniądze z programu 500+ otrzymują również rodziny uchodźców z Ukrainy.