W Katowicach powstanie Muzeum Wojciecha Kilara

29 grudnia ub. roku minęła 9. rocznica śmierci Wojciecha Kilara – światowej sławy kompozytora, od kilkudziesięciu lat katowickiego mieszkańca, który mieszkał i tworzył w kamienicy przy ul. Kościuszki. To właśnie w nim ma powstać Katowickiego Centrum Edukacji Muzycznej „Dom Kilar”. Ogłoszono przetarg na realizację inwestycji. Wybrany wykonawca będzie miał 15 miesięcy na realizację założeń budowlanych.

„Kilkanaście dni temu obchodziliśmy siódmą rocznicę przyznania Katowicom tytułu Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki. Katowickie Centrum Edukacji Muzycznej „Dom Kilara” to kolejny krok do tego, by jeszcze bardziej poszerzyć ofertę związaną z tą dziedziną sztuki” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Pojawiły się plany rozbudowy wspomnianego budynku. Chcąc upamiętnić zarówno życie jak i muzykę, którą Kilar kochał, postanowiono zrealizować stałą wystawę podzieloną na dwie części. Realizatorzy chcą również, aby jak najczęściej pojawiały się edukacyjne wystawy angażujące dzieci i młodzież.