Odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików i Puchar Śląska Dzieci w zapasach

Suples, wózek, rzut przez biodro z klamry biodrowej, wejście w pas, ramię, nurek i legendarny nelson. Wszystkie te zwroty wybrzmiały podczas zawodów w zapasy 18 marca na hali MOSiR. Mistrzostwa Śląska Młodzików i Puchar Śląska Dzieci w zapasach w stylu klasycznym zebrały 80 młodych sportowców. W hali MOSiR przy ul. Józefowskiej 40, puchary drużynowe dostali kolejno MZK Unia Racibórz, ZKS Slavia Ruda Śląska, ZUKS GKS Katowice. Medale przyznawano w 22 kategoriach wagowych, a łącznie rozdano 76 medali.

„To było zapaśnicze święto pełne rywalizacji i sportowych emocji. MOSiR chętnie współorganizuje imprezy, które przyczyniają się do propagowania aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych” – powiedział Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

Zawodnicy walczyli stylem klasycznym, który umożliwia walkę w rejonie od pasa w górę, dozwolone są również rzuty wolne i chwyty za nogi. W październiku w Katowicach odbędzie się Memoriał Jana Czai vs. Jan Adamaszek, a kolejne mistrzostwa odbędą się w marcu przyszłego roku.