Autobusy napędzane gazem będą jeździć po Katowicach​

Na drogach Katowic już nie długo pojawi się osiem autobusów zasilanych gazem. Wybrano dostawcę ekologicznych, niskopodłogowych autobusów miejskich. W przetargu wystartowały dwie firmy. PKM Katowice wybrał ofertę firmy MAN TRUCK & BUS POLSKA Sp. z o.o.

„Cieszę się, że nie zwalniamy tempa i kupujemy kolejne nowoczesne autobusy. Tym razem chcemy uzupełnić nasz tabor o pojazdy zasilane gazem. Staramy się, aby flota katowickich autobusów była różnorodna pod względem napędu, natomiast – wszystkie nowe autobusy są komfortowe i ekologiczne. W tym roku, na katowickich drogach pojawią się również pierwsze spośród zakupionych 22 autobusów hybrydowych”- podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Dwie firmy zgłosiły się do przetargu na dostawę 8 nowych autobusów. Były to MAN TRUCK & BUS POLSKA Sp. z o.o oraz SOLARIS Bus & Coach Sp. z o.o. Złożone przez nie oferty opiewały na kwoty 15,4 mln zł i 15,7 mln zł. Obie oferty przeszły pozytywną weryfikację formalno-prawną, a PKM Katowice podpisze umowę z firmą MAN TRUCK & BUS POLSKA Sp. z o.o.