Osiedle Katowice-Ligota będzie miało nowe drogi

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach (KZGM) przystępuje do modernizacji dróg wewnętrznych na osiedlu Katowice-Ligota. Prace obejmują infrastrukturę w rejonie budynków zarządzanych przez KZGM przy ul. Świdnickiej, Słupskiej i Zielonogórskiej. Planowany czas realizacji inwestycji to pół roku, a jej wartość przekracza 1,9 miliona złotych.

W ramach remontu dróg wewnętrznych przewidziano również przebudowę zużytej i uszkodzonej kanalizacji deszczowej. W wyniku przetargu, KZGM otrzymał trzy oferty w przedziale cenowym od ponad 1,9 miliona złotych do ponad 2,2 miliona złotych. Umowę na wykonanie prac podpisano z firmą NOVUM STONE EXPERT Spółka z o.o., która przedstawiła najbardziej korzystną ofertę. Prace mają rozpocząć się 31 maja i zakończyć do 8 listopada.

Oprócz inwestycji na osiedlu Katowice-Ligota, KZGM przygotowuje się również do prac w Janowie-Nikiszowcu. Obecnie trwa przetarg na budowę zjazdu oraz drogi wewnętrznej przy ul. Oswobodzenia 53a. W ramach tej inwestycji planuje się zagospodarowanie terenu poprzez utworzenie trzech nowych miejsc postojowych, strefy dla odpadów oraz ścieżki dla pieszych ułatwiającej dojście do budynku. Całość będzie uzupełniona nasadzeniami zieleni. Termin składania ofert upływa 7 czerwca.