widok na katowice

Ostatni weekend wakacji – co dzieje się w Katowicach?

Powoli żegnamy wakacje – przed nami ostatni wakacyjny weekend. Choć nie najcieplejszy, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić go w terenie, w gronie rodziny lub przyjaciół. Sprawdziliśmy, co ciekawego w ten weekend dzieje się w Katowicach. 

SOBOTA, 28.08.

Dni Brynowa i Starej Ligoty

Świetny plan na wspólne rodzinne spędzenie czasu – czeka Was cały dzień dobrej zabawy. W planach są koncerty: Roko, Colino, Grzegorza Płonki, zespołu Ligocianie oraz De Silvers. Dla dzieci przygotowano dmuchane atrakcje oraz wspólne gry prowadzone przez animatorów. Po zabawie będzie można coś przegryźć na stoiskach gastronomicznych. Impreza zaczyna się o godzinie 15:00, wstęp bezpłatny. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Bogucice na zielono w Parku Bogucickim 

To zapowiedź rodzinnego festynu w Bogucicach. Organizatorem jest Miejski Dom Kultury, który zaprasza na atrakcje na świeżym powietrzu do Parku Boguckiego. Odbędzie się tam spektakl dla dzieci, będą również gry, zabawy i konkursy. W planach festynu jest także pokaz kulinarny Vegenerata Biegowego. Poza tym rodzinnie można będzie spędzić czas uczestnicząc w warsztatach tworzenia żywych obrazów z zielonych roślin, ekologicznych kosmetyków i domków dla owadów. Początek festynu o godzinie 15:00, wstęp jest bezpłatny. Zwieńczeniem tego wydarzenia będzie koncert Tomasz Grzyb & Irmina Barczewska-Garus. który ma się rozpocząć o godz. 18:00. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Koncert Tides From Nebula w Fabryce Porcelany

Tides From Nebula to rockowy zespół, który powstał w 2008 roku. Tworzy muzykę inspirowaną twórczością Mogwai oraz Sigur Ros. Swój koncert zaprezentują na dziedzińcu fabryki o godzinie 20:00, prezentując m.in. materiał z ostatniej płyty. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na tej stronie.

Radikal Guru w klubie P23

Radikal Guru to artysta, który w swojej twórczości łączy takie brmienia jak: dub, dubstep i reggae. W klubie P23 wystąpi w towarzystwie m.in: Kuaq, Contact, Criss NSA i Yankowsky. Za wejście na koncert zapłacicie 20 zł, początek imprezy o godz. 23.00. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia.

NIEDZIELA, 29.08

Śląskie Święto Rowerzysty 

To rowerowy rajd, który rozpocznie się z trzech lokalizacji na śląsku i wyruszy do Parku Śląskiego. Trzy grupy rowerzystów wyjadą z Dąbrowy Górniczej (10:30, plac Wolności), Gliwic (10:00, plac Krakowski) oraz Katowic (12:00, plac pod Spodkiem). W Parku Śląskim, na mecie rajdu, o godz. 13:00 rozpocznie się piknik. Na finiszu zaplanowano m.in. pokaz rowerów zabytkowych, prelekcje z dalekich wypraw rowerowych, konkursy i darmowy serwis rowerowy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.  Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Koncert Agnieszki Chylińskiej w Spodku

Jest to koncert podsumowujący 25-lecie działalności muzycznej Agnieszki Chylińskiej i jubileuszowej trasy koncertowej Warto było szaleć tak!. Początek koncertu o godzinie 19:00. Bilety oraz więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Koncert Ørganka na Stadionie Śląskim 

Podczas koncertu na pewno usłyszycie utwory z wydanych dwóch płyt: Głupi oraz Czarna Madonna. Impreza rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety dostępne są na stronie eBilet.