Otwarcie nowoczesnego centrum kreatywności i coworkingowego spinPLACE na Uniwersytecie Śląskim

We wtorek zainaugurowano nowoczesne centrum kreatywności oraz coworkingu o nazwie spinPLACE. Miejsce to znajduje się w budynku należącym do Uniwersytetu Śląskiego, usytuowanym przy ulicy Bankowej 5. Pomieszczenia wewnątrz obiektu pełnią różnorodne funkcje, między innymi służą jako biura dedykowane pracom naukowym i rozwojowym.

Projekt spinPLACE został zrealizowany z uwzględnieniem potrzeb integracji regionalnej, międzyuczelnianej oraz biznesowej. Znajduje się on w przestrzeni stworzonej przez Uniwersytet Śląski w Katowicach, konkretnie w dawnym budynku Narodowego Banku Polskiego, położonym przy ulicy Bankowej.

Podczas ceremonii otwarcia, rektor Uniwersytetu Śląskiego, prof. Ryszard Koziołek podkreślił, że główna przestrzeń parteru budynku została zaadaptowana na otwartą strefę przyjazną dla osób, które pragną dyskutować o kwestiach związanych z kreatywnością oraz współpracą na styku nauki, edukacji, sztuki czy także biznesu i inicjatyw społecznych.

W ofercie spinPLACE znalazły się między innymi: Biuro Współpracy z Gospodarką, Biuro Karier, Biuro Rzeczników Patentowych, Centrum Badawcze Game Lab, a także kawiarnia i klub profesorski. Rektor Uniwersytetu podkreślił, że jest to przestrzeń specjalnie zaprojektowana do służenia całej społeczności akademickiej oraz interesariuszom – otoczeniu uniwersyteckiemu i wszystkim tym, którzy chcieliby nawiązać współpracę z naukowcami i nauczycielami akademickimi lub po prostu porozmawiać.