Pierwsza dekada Wizz Air na lotnisku w Katowicach: sukcesy i plany na przyszłość

W roku 2004, katowickie niebo po raz pierwszy rozciąło skrzydło samolotu Wizz Air. Był to początek stałej obecności tego węgierskiego przewoźnika na śląskim lotnisku, która trwa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Od tamtej pory, Wizz Air systematycznie poszerza swoje usługi, oferując coraz więcej połączeń.

W chwili obecnej, linia lotnicza zapewnia 34 regularne trasy do 20 różnych krajów na całym świecie. Maszyny Wizz Air regularnie unosi się z Pyrzowic do takich miast jak Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, greckie Ateny czy bułgarskie Burgas. Do mapy połączeń dołączają również hiszpańskie Castellon, duńska Kopenhaga oraz Kanaryjska Fuerteventura. Lista jest uzupełniana przez takie popularne kierunki wakacyjne jak Ibiza, Malta czy Palma de Mallorca.

Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, Artur Tomasik, wyraził swoje nadzieje na dalszy rozwój linii Wizz Air na katowickim lotnisku. Podkreślił, że w nadchodzących latach oczekuje dalszej ekspansji tej linii lotniczej na lotnisku w Pyrzowicach.