Planowane roboty drogowe i utrudnienia na śląskich drogach 16.06.2023

W dniu 16.06.2023 na niektórych drogach w województwie śląskim wystąpią utrudnienia związane z prowadzonymi pracami drogowymi. Warto się z nimi zapoznać, by uniknąć korków czy konieczności pokonywania dodatkowych kilometrów. Jednym z miejsc, gdzie natrafimy na takie utrudnienia, jest droga S1 w Dąbrowie Górniczej, na odcinku o długości 0 km przy 536. kilometrze tej trasy.

Prace drogowe są realizowane przez Regionalny Projekt Wdrożeniowy Katowice w ramach Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem Drogowym. W ich wyniku zajęty zostanie pas awaryjny na lewej jezdni tej drogi, prowadzącej w kierunku Pyrzowic. Z tego powodu kierowcy mogą napotkać opóźnienia i tłok na jezdni, więc warto rozważyć wybór innych tras lub godzin podróży, aby uniknąć problemów związanych z tymi pracami.

Zachęcamy do śledzenia aktualnych informacji na temat sytuacji na śląskich drogach, aby być na bieżąco z ewentualnymi zmianami i planować swoją trasę w sposób jak najbardziej optymalny. Wiedza na temat prowadzonych robót drogowych, szczególnie w dniu 16.06.2023, może przyczynić się do sprawniejszego poruszania się po drogach województwa śląskiego i uniknięcia nieprzewidzianych komplikacji w trakcie podróży.