Podsumowanie wyborów do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca na Śląsku: Zwycięstwo KO, PiS na drugim miejscu

Wybory do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się 9 czerwca, przyniosły kilka zaskakujących wyników w skali kraju. Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki tych wyborów, wskazując na to, kto otrzymał upragniony mandat do Parlamentu Europejskiego. Wśród regionów, które przyciągnęły najwięcej uwagi, znalazło się województwo śląskie. Wyniki wyborów były zaskakujące i dostarczyły kilka interesujących punktów do dyskusji.

Zgodnie z wytycznymi PKW, najwięcej mandatów w regionie śląskim zdobyła Koalicja Obywatelska (KO), która będzie reprezentowana przez trzech europosłów. Drugie miejsce przypadło partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), która uzyskała dwa mandaty. Konfederacja Wolność i Niepodległość natomiast wprowadziła jednego europosła.

Lista osób, które zdobyły mandaty do Parlamentu Europejskiego w województwie śląskim jest następująca:

Reprezentanci Koalicji Obywatelskiej to Borys Piotr Budka, Łukasz Marcin Kohut oraz Mirosława Nykiel. Za Konfederację Wolność i Niepodległość mandat zdobył Marcin Sypniewski. Tymczasem Prawo i Sprawiedliwość będzie reprezentowane przez Patryka Tomasza Jaki oraz Jadwigę Marię Wiśniewską.