Wypadek na DK 86: Zderzenie ciężarówek powoduje przestoje i znaczne utrudnienia w ruchu

Po szóstej rano na drodze krajowej numer 86, w stronę Tychów, miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych. Rezultatem tej niespodziewanej kolizji jest całkowite zablokowanie dróg w tym rejonie.

Scena zdarzenia znajduje się tuż przed skrzyżowaniem prowadzącym do Tychów Czułów. W incydencie brały udział dwa tiry. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od policji, jeden z pojazdów ciężarowych stał na poboczu ponieważ kierowca próbował zmienić koło. Niedługo potem nadjechała druga ciężarówka- cysterna. Jej kierowca musiał gwałtownie zahamować aby uniknąć zderzenia z pojazdem stojącym na poboczu. Niestety, kierujący kolejnym tirem nie zdążył na czas zareagować i uderzył w cysternę. W wyniku tego zderzenia cysterna „zgięła się”, uderzyła w bariery drogowe i spowodowała blokadę dwóch pasów ruchu.

Kierowcy, którzy utknęli w długim korku na DK 86 od Katowic w kierunku Tychów, zmuszeni są ominąć rozbite pojazdy korzystając z pasa awaryjnego i zatoki autobusowej. Na chwilę obecną trudno przewidzieć jak długo potrwają te utrudnienia w ruchu.