Pogotowie Techniczne i Straż Pożarna w Katowicach walczą z niebezpiecznym poziomem tlenku węgla

W ostatnich dniach Pogotowie Techniczne, które funkcjonuje przy spółdzielni mieszkaniowej Piast w Katowicach, było zmuszone do interweniowania wielokrotnie na skutek zgłoszeń dotyczących naruszenia bezpiecznych wartości stężenia tlenku węgla w powietrzu. Każdego dnia notowano dziesiątki takich przypadków, a na miejscu zjawiała się również katowicka Straż Pożarna. Przyczyną tego niepokojącego zjawiska były warunki atmosferyczne, takie jak wysoka temperatura oraz brak wiatru.

W odpowiedzi na te niebezpieczne zdarzenia, Spółdzielnia Mieszkaniowa Piast w Katowicach opublikowała specjalne ogłoszenie, w którym nawołuje mieszkańców do ograniczenia korzystania z gazowych podgrzewaczy wody. Zaleca się, aby używać tych urządzeń jedynie w określonym czasie: rano oraz wieczorem. W ten sposób ma być zminimalizowane ryzyko wystąpienia wysokich stężeń tlenku węgla w powietrzu i zagrożeń zdrowotnych dla mieszkańców.

Zarówno działania Pogotowia Technicznego, jak i Straży Pożarnej w Katowicach mają na celu zabezpieczenie mieszkańców przed negatywnymi skutkami zatruć tlenkiem węgla. Wystawienie się na działanie tego gazowego zabójcy może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, a nawet śmierci. Dlatego tak ważna jest odpowiedzialność zarówno ze strony mieszkańców, jak i instytucji dbających o ich bezpieczeństwo. Ograniczenie używania podgrzewaczy wody w określonym czasie to prosta i skuteczna metoda na zmniejszenie ryzyka związanego z tym niebezpiecznym zjawiskiem.