"Poradnik dla nowych mam" – inicjatywa lekarki z Zagłębiowskiego Centrum Onkologii

Specjalistka z Zagłębiowskiego Centrum Onkologii, czyli Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej, podjęła się misji przygotowania „Poradnika dla nowych mam”. Celem tego dzieła jest przeciwdziałanie początkowemu stresowi świeżo upieczonych matek, szczególnie w pierwszych dniach po powrocie do domu ze szpitala, które spędzają razem ze swoim nowonarodzonym dzieckiem.

Twórczynią poradnika jest dr n.med. Justyna Surmik. To ona na co dzień kieruje Oddziałem Noworodkowym w dąbrowskiej placówce medycznej. Głównym założeniem tej publikacji jest zapewnienie wsparcia młodym matkom w początkowym okresie macierzyństwa, pomagając im przezwyciężyć naturalny stres.

W poradniku można znaleźć wiele praktycznych informacji, między innymi na temat prawidłowego przyrostu masy ciała maluszka, stosowania leżaczków i bujaczków oraz ćwiczeń, które rodzice mogą wykonywać wspólnie ze swoim dzieckiem. Warto dodać, że każda mama, która urodzi swoje dziecko w dąbrowskim szpitalu, otrzyma egzemplarz tego przewodnika w momencie wypisu ze szpitala. Szacuje się, że co roku na świat przychodzi tam około 500 nowych istnień.