Trudny początek ferii na drogach Katowic i okolic w wyniku utrudnień drogowych

Pierwszy tydzień przerwy szkolnej w Katowicach oraz pobliskich miejscowościach nie rozpoczął się optymistycznie. Poniedziałek, 29 stycznia 2024 roku, przyniósł wiele problemów dla kierowców na lokalnych drogach, które stały się niebezpiecznie śliskie. W rezultacie doszło do licznych zdarzeń drogowych, takich jak kolizje i wypadki. Szczególnie duże trudności napotkali użytkownicy Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ) i trasy krajowej nr 86 (DK86). Droga pomiędzy Katowicami a Tychami była całkowicie zablokowana.

Wypadki i kolizje miały miejsce na różnych odcinkach dróg, w tym na autostradzie A1, Drogowej Trasie Średnicowej oraz drodze krajowej nr 86 między Katowicami a Tychami. Zgłoszenia o tych incydentach spowodowały znaczne utrudnienia dla kierowców.

Na terenie Katowic na DTŚ pod wiaduktem na ulicy Brackiej w pobliżu Wesołego Miasteczka doszło do dachowania samochodu, co spowodowało zablokowanie dwóch pasów ruchu i utrudnienia w kierunku Chorzowa. Informacje o tym zdarzeniu pojawiły się w raporcie służb wojewody śląskiego 29 stycznia 2024 roku o godzinie 06:05 pod adresem Katowice, DW902.

Kolejne wypadki miały miejsce na trasie DTŚ w Chorzowie oraz Świętochłowicach. W pobliżu sklepu Castorama w Chorzowie doszło do zdarzenia drogowego na jezdni prowadzącej do Katowic. Natomiast na terenie Świętochłowic przy stacji paliw Orlen zanotowano kolejny wypadek na trasie w kierunku Katowic.