poscig-jastrzebie-zdroj

Pościg za piratem drogowym. Prowadził pojazd bez prawa jazdy i na papierowych rejestracjach

W zeszłym tygodniu policjanci wszczęli pościg za 32-letnim piratem drogowym, który prowadził samochód bez ważnego prawa jazdy i tablic rejestracyjnych. Podejrzany uciekał policji, pędząc przez takie miejscowości jak Jastrzębie-Zdrój, Zebrzydowice i Kończyce Małe. Za popełnione czyny czeka go kara pieniężna w wysokości ponad 30 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło 11 stycznia około godziny 21:30 w Jastrzębiu –Zdroju, gdzie 32-letni kierowca samochodu osobowego marki audi pędził ulicami, nie zważając na pozostałych uczestników ruchu. Kierowca rzucił się w oczy jastrzębskim policjantom, którzy przeprowadzali rutynową kontrolę drogową. Na widok mundurowych kierowca przyspieszył i rzucił się do ucieczki.

Pościg zakończony strzałami z broni palnej

Policjanci wszczęli pościg za podejrzanym, dając mu znaki świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymał pojazd. Kierowca jednak ignorował polecenia policji, łamiąc po drodze wiele przepisów drogowych i spychając na pobocze dwa ścigające go radiowozy. Pirat został ujęty w Kończycach Małych, ponieważ w jego samochodzie zgasł silnik.

Kiedy tylko policjanci zauważyli, że kierowca nie może ruszyć, natychmiast podbiegli do samochodu. Jednakże w tym momencie udało mu się zapalić auto i nadal zamierzał kontynuować swoją nieodpowiedzialną jazdę. Na szczęście pojazd został szybko uziemiony przez jednego z policjantów, który wyciągnął broń i oddał kilka strzałów w karoserię, zmuszając kierowcę do zatrzymania pojazdu.

Kierowca wiózł poszukiwanego za rozbój pasażera

Po zajrzeniu do samochodu okazało się, że w środku siedzi nie tylko 32-kierowca, ale także dwójka pasażerów – 30-latek i 19-latka. Przeszukując pojazd mundurowi znaleźli też narkotyki, pałkę teleskopową i pistolet gazowy. Wszyscy podejrzani zostali przebadani alkomatem, który wykazał, że są trzeźwi. Ponadto, zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci wypisali kierowcy mandat na kwotę 32,5 tys. zł!

32-latek usłyszał już zarzuty związane z prowadzeniem pojazdu bez ważnego prawa jazdy, stwarzanie zagrożenia na drodze, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, lekceważenie wyroku sądowego, posiadanie narkotyków i czynną napaść na funkcjonariuszy policji. Natomiast 30-latek, który już wcześniej był poszukiwany, odpowie za dokonanie rozboju w grudniu 2021 roku.

Obaj mężczyźni zostali osadzeni w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Każdemu z nich grozi długi pobyt za kratkami.

Klikając https://infostarachowice.pl/2021/11/poscig-na-terenie-starachowic/, możesz dowiedzieć się, jak radzą sobie z pościgami policjanci w Starachowicach.